MASTERVIT® PROBİYOTİK

Probiyotikler, bağırsak florasını dengeleyerek kişinin sağlığını olumlu yönde etkileyen canlı mikroorganizmalardır.  Sindirim sistemimizi düzenlemeye ve bağışıklık sistemimizi desteklemeye yardımcı olurlar.
Mastervit® Probiyotik, her kapsülünde 12 farklı suş, 10 milyar aktif probiyotik mikroorganizma, prebiyotik ve Glutamin içerir. Bağırsakta çözünen patentli DRCaps® kapsülü ile probiyotik suşlar hiçbir kayba uğramadan, mideyi geçip bağırsağa ulaşarak etkinliklerini %100 gösterirler.

PROBİYOTİKLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER

Probiyotik “yaşam için” anlamına gelir. Probiyotikler, bağırsak florasını dengeleyerek kişinin sağlığını olumlu yönde etkileyen canlı mikroorganizmalardır.  Sindirim sistemimizi düzenlemeye ve bağışıklık sistemimizi desteklemeye yardımcı olurlar.

Yetişkin bir insanın bağırsağında 1,5 kilo ağırlığında 100 trilyon probiyotik mikroorganizma bulunur. Probiyotiklerin bilinen çeşitleri 500’ün üzerindedir. Kalın bağırsağımızı düzleştirebilsek 300 – 400 metrekarelik bir alan kaplar. Probiyotikler işte bu denli geniş bir alanın yüzeyindeki zarı koruyucu bir tabaka halinde kaplayarak, bağırsak florasını oluştururlar.

Probiyotikler ağız yoluyla düzenli olarak yeterli miktarlarda alındığı zaman, normal bağırsak florasının oluşumunu destekleyerek; sindirim sistemini, bağırsak sağlığını ve bağışıklık sistemini güçlendirirler. Böylece sindirim sistemi, bağışıklık sistemi ve genel sağlıkla ilgili bir çok hastalığın tedavisine yardımcı olurlar. En önemli probiyotikler Bifidobacterium ve Lactobacillus türleridir.

MASTERVİT® PROBİYOTİK 10M 1 KAPSÜL İÇERİĞİ

Mastervit Probiyotik

PROBİYOTİKLERİN FAYDALARI NELERDİR?

1 – Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.
2 – Kalsiyum ve magnezyum emilimini arttırır.
3 – Bağışıklık sistemi hücrelerinin (TH1 lenfositlerin ve makrofajların) aktivitesini arttırıp, igA seviyesini yükselterek bağışıklık sistemini güçlendirir.
4 – Patojenlerin (Hastalık oluşturan mikropların) bağırsaklara tutunmasını ve beslenmesini engelleyerek bağırsak bariyer fonksiyonlarını güçlendirir. Patojen bakteri çoğalmasını baskılar.
5 – Başta kolon (Kalın Bağırsak) kanseri olmak üzere çeşitli kanserlerin gelişme riskini azaltır ve önlenmesine yardımcı olur.
6 – Metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini destekler.
7 – Candida mantarını (Candida Albicans) yok eder.

PROBİYOTİKLERİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

1 – Virüs kaynaklı ishaller, antibiyotik ishali
2 – İrritabl Bağırsak Sendromu
3 – Kronik Kabızlık
4 – Inflamatuvar Bağırsak Hastalıkları (Ülseratif Kolit, Crohn Hastalığı)
5 – Laktoz Intoleransı ve sindirim problemleri,
6 – Kolon kanserinin oluşumunun önlenmesinde,
7 – Astım, alerjik rinit, egzama, dermatit ve besin alerjileri gibi alerjik hastalıklar,
8 – Romatoid Artrit gibi kronik inflamatuvar hastalıklarının tedavisine yardımcı olarak,
9 – Yüksek kolesterol ve diyabet tedavisinde yardımcı olarak,
10 – Obezitenin tedavisinde destekleyici olarak kullanılır.
11 – Candida mantarını (Candida Albicans) yok eder.

0

Start typing and press Enter to search